Економічні шини: міф чи реальність?
В останні роки великим попитом користуються так звані енергозберігаючі покришки. Мало який водій не хоче заощадити на витраті палива, враховуючи поточні ціни на бензин. Автомобільна шина - фізичний об'єкт, який піддається впливу природних сил. Подібних факторів, які впливають на паливні витрати величезна маса, починаючи від якості асфальту і маси транспортного засобу і закінчуючи тиском в колесі і швидкістю пересування.
Протягом довгих років конструктори різних компаній за допомогою сучасних технологій намагалися розробити певну конструкцію колеса, яке зможе оперативно адаптуватися до поточних дорожніх умов і економити паливо. Крім економії бензину, подібні покришки мінімізують виділення вихлопів в навколишнє середовище. Даний вид шин отримав назву «зелених» або ж енергозберігаючих.
Першою «зеленої» покришкою в світі, яка була виведена на масовий шинний ринок, стало колесо розробленої компанією Michelin. Починаючи з 1992 року, французький бренд робить ставку на екологічні продукти і випускає ряд моделей з приставками «Energy» і «Eco». У пошуку можливості заощадити, автовласники починають масово купувати «зелені» шини, які підтвердили свої переваги на практиці. Відразу ж після перших комерційних успіхів слідом за Michelin починають виходити подібні продукти від інших шинних брендів, серед яких: Nokian, Pirelli, Toyo та інші компанії.
Дієвість енергозберігаючих коліс криється в зменшенні коефіцієнта опору коченню. Для досягнення цієї мети розробники використовують полегшений каркас, спеціальний багатокомпонентний склад гумової суміші і особливий дизайн робочої поверхні. Якщо провести паралель зі звичайними покришками, то у «зелених» коліс опір коченню буде на 50-60% менше, що виражається в 15% економією палива. З одного боку звучить не дуже вражаюче, але на практиці це означає, що кожен 8 літр бензину водій отримує безкоштовно. З огляду на те, що сучасні покришки виходжують до 50-60 тисяч кілометрів, економія вимальовується колосальна.
Читайте матеріал по темі: «Як виробляють шини Viatti?»
Читайте матеріал по темі: «Як роблять шини Viatti?»