Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

З чого виробляють колеса?

28.02.2018

Всі експлуатаційні і технічні показники шин безпосередньо залежать від складу гумової суміші. Зимові і літні шини мають істотні відмінності в структурі і складі використовуваних компонентів. Даний фактор є ключовим, який визначає показники безпеки і ходові можливості транспортного засобу в різних погодних умовах. Виробники коліс тримають в секреті докладні склади, проте сьогодні ми розглянемо найбільш ключові складові і дізнаємося, на які показники впливають ті чи інші компоненти.

із чого роблять шини

Що входить до складу компаунда?

1) Натуральний каучук

Каучук натурального походження є невід'ємною частиною будь-якої покришки. Видобуток даного компонента відбувається в ході обробки бразильської гевеї. Отриманий матеріал відповідає за показники пружності і гнучкості коліс. Чим більший відсоток натурального каучуку присутній у покришці, тим кращі показники керованості вона демонструє. В останні роки активно використовується синтетичний замінник, який відрізняється меншою ціною і здешевлює собівартість продукції.

2) Штучний каучук

Синтетичний каучук є базовою частиною будь-якого колеса. Даний елемент відповідає за багато ключових показників транспортного засобу, серед яких: зносостійкість, зчеплення і тяга. Залежно від моделі та сезону шин підбирається необхідний рівень жорсткості.

із чого роблять гуму

3) Технічний вуглець

Технічний вуглець або сажа становить близько 30% від загального складу гумової суміші. Сажа також впливає на довговічність, зносостійкість і міцність коліс. Крім того, саме сажа визначає колір і тон колеса. Серед провідних виробників шин спостерігається тенденція щодо зниження використання сажі, враховуючи токсичність технічного вуглецю.

4) Силіка

Силіка або діоксид кремнію є кращою заміною технічного вуглецю. Цей компонент активно використовується при виробництві зимових коліс. Завдяки йому, шини знаходять гнучкість і м'якість, які необхідні для використання в холодну пору року.

5) Сірка, натуральні масла і смоли

Сірка використовується як додатковий елемент, який відповідає за полімерну структуру. Наявність сірки дозволяє підвищувати показники міцності і гнучкості коліс під час використання.

Натуральні смоли та олії виступають екологічно чистими компонентами, які активно використовуються при виготовленні фрикційних коліс. Застосування даних речовин забезпечує хороші показники еластичності і м'якості шин.

Читайте матеріал по темі: «Як заощадити на покупці зимової гуми?»