Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

П'ять способів перевірки стану літніх шин

02.03.2018

У літній період частота і дальність поїздок на транспортних засобах помітно зростає, внаслідок чого істотно збільшується навантаження на літню гуму. Саме через активне використання машини в теплу пору року фахівці радять проводити профілактичний огляд коліс після 300 км пробігу. Для кожного водія ми пропонуємо п'ять простих способів, як перевірити поточний стан покришок.

5 способів перевірки літніх шин

Тиск у шинах

Проводити процедуру вимірювання тиску необхідно щомісяця. Низький тиск в колесах може стати причиною підвищеної витрати палива і підвищеного ризику виникнення небезпечних ситуацій. Якщо в процесі використання машини планується серйозне навантаження, то рекомендовано збільшити тиск в колесах на додаткові 10-15%. Для того щоб процедура була виконана правильно, найкраще обзавестися спеціальним датчиком тиску.

Повторне затягування кріпильних елементів

Якщо на машині встановлені литі диски, то фахівці рекомендують проводити повторне затягування кріпильних болтів через кожні 300 км пробігу, адже через таку відстань може відбуватися поступове слабшання. Затягування кріплення повинно відбуватися тільки за допомогою балонного ключа. У тому випадку, якщо на вашому транспортному засобі встановлені сталеві диски, то необхідності в повторній підтяжки кріпильних болтів або гайок немає.

5 способів перевірки літніх шин

Пам'ятайте про важливість запаски

При настанні кожного нового сезону необхідно подбати про наявність запасного колеса. Крім того, бажано проводити огляд висоти протектора і вимірювати тиск в запасний шині. При накачуванні колеса найкраще намагатися підтримувати більш високий тиск, адже з часом воно поступово падає і в відповідальний момент може підвести.

Видаляйте камені і дорожнє сміття з протектора

Необхідно пам'ятати про те, що дорожнє сміття і каміння можуть потрапляти і забиватися в протекторних канавках. Невеликі осколки і бите скло може засісти на поверхні колеса і затриматися там, тим самим завдати шкоди покришці при подальшому глибокому проникненні. На відміну від дорожнього сміття і бруду, оскільки не викидаються за межі коліс. При попаданні осколків в систему гальмівного диска може виникати сильний шум, який складно усунути самостійно.

Проводьте огляд покришок

Для того щоб шини змогли довгий час служити вам, необхідно проводити регулярні перевірки і періодично переставляти їх місцями (кожні 8-10 тис. км). Переставляти шини місцями також необхідно, якщо різниця в залишковій висоті протектора на шинах відрізняється більш ніж на 2 мм.

Читайте наш матеріал на тему: «В чому небезпека шин взутих не по сезону?»