Як виробляють шини Viatti?
Російська компанія Viatti займається виробництвом автомобільних шин в Нижньокамську. І якщо продукція бренду Кама відома всім і не потребує особливого представлення, то про бренд Viatti мало хто знає. Фахівці компанії Колесо2000 вирішили розглянути ключові особливості виробничих процесів.
На сьогоднішній день шини Viatti доступні для придбання не тільки на оптових і роздрібних ринках, ними комплектують легкові автомобілі Volkswagen на заводі в Калузі. Активне використання італійських технологій і концепцій вигідним чином виділяють бренд серед різноманіття вітчизняних виробників.
Промислові потужності компанії здатні здивувати будь-якого користувача - кілька десятків тисяч квадратних метрів, власний науково-дослідний центр і полігон. Серед використовуваних компонентів: натуральний і синтетичний каучук, кордова тканина, нитки, технічний вуглець і металевий корд. Основна частка компонентів завозиться від перевірених постачальників з Азії, Туреччини та Білорусі.
Цех, в якому відбувається виготовлення гумової суміші, дивує наявністю всілякої техніки, ємностей і практичний повною відсутністю співробітників. Весь процес замішування зводиться до завантаження необхідних компонентів, а далі все автоматизовано. Пара операторів стежить за показаннями на комп'ютері, при необхідності коригуючи властивості натисканням клавіш. Вже готові партії компаунда складуються в особливі стопки, де маркуються і пересуваються на складальну лінію. Далі процес також автоматизований і не вимагає фізичного втручання людини. Раскройка майбутніх коліс проходить за допомогою програм в залежності від необхідної розмірності шин. Точність роботи контролюється лазерами, а поруч обладнання готує брекерні і каркасні шари, бічні поверхні.
Далі відбувається покриття гумою металевого корду, з'єднання стрічки з тканинною основою корду. Багаторівнева система контролю якості дозволяє здійснювати контроль над відповідністю властивостей на всіх етапах виробництва.
Щодня на заводі компанії виробляється близько 30 тисяч покришок. Всі вони проходять фінальні тестування на геометрію і баланс, а також рентгенівський контроль. При наявності найменшої невідповідності, браковане колесо відправляється в утилізацію. Продукція компанії Viatti успішно експортується не тільки в країни СНД, але і в ряд зарубіжних країн.
Раніше, ми розповідали про основні причини зносу шин