Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

Самостійний шиномонтаж запасного колеса

21.03.2018

Водії змушені вдаватися до заміни автомобільних шин мінімум двічі на рік. Однак бувають екстрені ситуації, коли колесо отримало пошкодження або прокол і не підлягає ремонту. Якщо у Вас немає технічної можливості звернутися до фахівців на СТО, процедуру заміни колеса можна виконати власноруч. Для заміни покришок знадобиться невеликий арсенал інструментів, який складається з пари монтажних лопаток, насоса, домкрата і звичайно ж, балонного ключа.

шиномонтаж власними руками

Демонтаж пошкодженої шини з диска

В першу чергу необхідно демонтувати пошкоджене колесо з автомобільного диска. Дана процедура відбувається за допомогою домкрата, який піднімає транспортний засіб. Після цього необхідно відкрутити кріплення за допомогою балонного ключа і зняти старе колесо. Кладіть колесо на землю так, щоб ніпель знаходився зверху. За допомогою ніпеля випустіть повітря з колеса і відіжміть бічні поверхні шини від обода диска. Іноді для проведення даної процедури необхідно багато сили.

Після того як покришка спущена, досить акуратно покласти монтажну лопату між ободом диска і боковиною шини. Друга лопата необхідна для того, щоб витягнути плечевину колеса за межі обода диска через  утворений проміжок. Аналогічними маневрами відбувається зняття і другій частині шини з диска. При виконанні даних процедур важливо не пошкодити лакофарбову поверхню автомобільного диска.

шиномонтаж власними руками

Монтаж нового колеса на диск

Для початку необхідно упевнитися в хорошому стані запасного колеса, відповідність посадкового діаметра, типорозміру і всіх необхідних індексів. Крім цього, важливо провести візуальний огляд самого диска, адже за час експлуатації на ньому може утворитися корозія або інші пошкодження. У випадку з безкамерними колесами потрібно зняти балансувальні вантажі і вентиль.

Під час монтажу нового колеса важливо не забувати про кольорові позначки і додаткові позначення на покришці. Дані позначки виступають своєрідними маркерами, що вказують на вісь обертання і інші технічні особливості. Для того щоб спростити собі роботу і не зіпсувати гуму, найкраще нанести на її борта трохи мастила. Монтаж колеса відбувається в зворотній послідовності по відношенню до демонтажу. В першу чергу необхідно надіти одну, а після і другу боковину шини на обід диска.

Читайте матеріал по темі: «Як зберігати колісні диски?»