У чому небезпека шин взутих не по сезону?
Кожен автомобіліст повинен мати в своєму розпорядженні два змінних комплекту шин - на холодну і теплу пору року. Зимові шини необхідно встановлювати тоді, коли середньодобова температура повітря на вулиці опуститься нижче позначки в 7 градусів. Монтаж літніх шин зазвичай проводиться після того, як середньодобова температура кілька днів поспіль перевалює за значення в +7 градусів. Дотримання сезонності гуми є основною вимогою, що стосується безпечного використання транспортного засобу.
У чому небезпека зимових шин влітку?
Головні відмінності в поведінці літніх і зимових шин під час теплої пори року особливо помітно на мокрій дорозі. Фрикційні покришки не зможуть забезпечувати безпечне пересування в літній період - кожне екстрене гальмування або різкий поворот може стати причиною ДТП.
Не менш сумні результати демонструють зимові шини і на сухому асфальті. Гальмівний шлях в теплий період буде на 30-40% довше, ніж у літніх моделей. В особливо спекотні дні фрикційні покришки будуть відрізнятися низьким рівнем зчеплення і підвищеним зносом, що може привезти до пошкодження колеса.
Шиповані колеса в літню пору показують себе найгірше. Крім оглушливого шуму і періодично випадаючих шипів, пересування буде пов'язано з гіршими показниками керованості.
Чому слід уникати використання літніх шин взимку?
До найбільш страшних і непередбачуваних наслідків може призвести експлуатація літніх покришок в зимовий період. Літні шини мають в своєму складі синтетичний каучук, який погано поводиться при низьких температурах. Протектор коліс моментально твердне і починає втрачати зчеплення.
При сильних заморозках автомобіль, взутий в літню гуму буде просто ковзати і йти в неконтрольовані замети. Гальмівний шлях збільшиться в кілька разів, а рушити на крижаному покритті буде вкрай важко і небезпечно.
Підводячи підсумок, відзначимо, що безпечне пересування можливе тільки за умови установки шин відповідно до поточного сезону. Грамотно підібрана і вчасно встановлена гума зможе забезпечити довгий термін служби коліс і знизити ризик аварій.
Читайте наш матеріал на тему: «Чи можна довіряти шинним тестам?»