Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

Як вибрати диски на авто?

18.08.2023
Зносилися чи застаріли заводські диски? Настав час вибрати нові. При цьому водієві доведеться ознайомитися з широким вибором моделей та типів коліс. Щоб зберегти нерви автовласника та забезпечити безпеку його транспортного засобу, необхідно серйозно та уважно підійти до вибору дисків, враховуючи багато нюансів та параметрів.
 

Ключові параметри колісних дисків

 
При виборі коліс слід керуватися п'ятьма основними параметрами:
 
  • ширина обода;
  • діаметр диска;
  • діаметр отворів для кріплення;
  • розмір центрального отвору;
  • параметр вильоту колеса.
 
Експерти та водії рекомендують вибирати ширину обода, який на 25-30% вуже профілю шини. Використання занадто вузького або широкого диска може негативно вплинути на характеристики їзди.
Найпоширенішими є диски розміром від 14 до 17 дюймів. Однак все більшої популярності набувають колеса більшого діаметру. Це дозволяє використовувати шини із низьким профілем. Важливо пам'ятати, що вага диска та його розмір взаємопов'язані. Використання шин з низьким профілем потребує більш масивних дисків, що може вплинути на ходові якості автомобіля.
 
Не всі диски підходять для вашого автомобіля, тому слід звернути увагу на позначення PCD. Воно вказує на кількість отворів та відстань між ними. Цей параметр дуже важливий, оскільки вибір коліс з невідповідним діаметром отворів може призвести до проблем із встановленням або неправильним кріпленням болтів.
 
Розмір центрального отвору має відповідати маточині, тому заводські колеса центруються саме по неї. Деякі виробники коліс використовують інший підхід: вони передбачають отвір більшого діаметру та комплектують його перехідними кільцями. Таким чином, диск стає універсальним і можна центрувати за допомогою PCD.
 
Відстань між поздовжньою симетрією та площиною колеса визначається вильотом. Даний параметр є унікальним для кожного автомобіля, тому що його розрахунок враховує навантаження на підшипники маточини, керованість та максимальну стабільність. Виліт колеса може бути плюсовим, мінусовим чи рівним нулю.
 

Різновиди автомобільних дисків

 
Процес виготовлення дисків визначає не тільки їх тип, але також зовнішній вигляд, вага, стійкість до корозії та механічних впливів.
 
Штамповані диски є доступними, важкими і поширеними. Однак у разі пошкодження такі диски можуть бути відновлені фахівцями автосервісу. Щоб серйозно пошкодити такий виріб, буде потрібно величезне зусилля. Вони часто піддаються вм'ятинам і вимагають відновлення. Крім того, штамповані диски схильні до іржі, і їхня емаль легко відшаровується.
 
Для легкосплавних дисків використовуються сплави магнію і алюмінію. Існують дві технології їх виробництва: лиття та кування. Основною перевагою таких дисків є їхня легкість, різноманітність дизайнів та ідеальна геометрія. Завдяки цьому знижується зношування підвіски, автомобіль їде плавно, а вібрації коліс мінімізуються. Литі диски можуть розбитися та іноді не підлягають ремонту, проте їхня різноманітність дизайнів дозволяє кожному підібрати оптимальний варіант. Ковані вироби дуже міцні і здатні витримувати сильні удари. Вони можуть бути відремонтовані, хоч вибір дизайнів у цьому випадку обмежений.
 
Щоб правильно вибрати диски, рекомендується проконсультуватися з фахівцями. Менеджери інтернет-магазину Колесо2000 готові відповісти на всі запитання клієнтів, надати цінні рекомендації та поради.