Щорічно з приходом весни літня гума стає одним з найбільш затребуваних товарів серед автомобілістів. При цьому багато водіїв задаються резонним питанням: «Де купити літню гуму в Україні?». Оптимальним місцем для цього будуть спеціалізовані інтернет-магазини, де часто проходить розпродаж літніх шин і пропонуються різноманітні акції на літню гуму.
Як вдало купити літні шини в Україні?
Якщо вам необхідно купити літню гуму в Києві або будь-якому іншому місті України, необхідно попередньо визначитися з остаточним вибором. Оптимальним варіантом буде шини, які виявляться пристосованими під особливості експлуатації. Крім того, для покупки варто розглядати тільки нову літню гуму. Колеса, що були у використанні, можуть мати безліч прихованих дефектів і пошкоджень.
Якщо переважний час ваш автомобіль пересувається по міським дорогам з розміреною швидкістю, то варто розглядати гуму з профілем від 60%. Що стосується індексів швидкості, то тут краще зупинитися на моделях з маркуванням T або H. Для швидкісної їзди випускаються спортивні моделі, що мають низький профіль (55% і нижче) і високі індекси швидкості W і Y. Щоб підкорити бездоріжжя, знадобляться покришки з достатнім профілем (від 65% і вище) і міцною конструкцією.
Літні шини: нюанси вибору
В першу чергу слід приділити увагу підбору малюнка протектора і конкретного виробника. Шинні компанії пропонують три основних варіації дизайну:
-
-
спрямований;
-
асиметричний;
-
симетричний.
У тому випадку, якщо ви любите швидкість або в вашому регіоні випадає достатня кількість опадів, то найкращим варіантом будуть покришки з спрямованим дизайном і розвиненою системою дренажу. Спробуйте купити гуму літню зі спрямованим дизайном, і вона виправдає себе з перших днів після установки. Для пересування по дорогах поганої якості підійдуть колеса з симетричним дизайном і великою відстанню між блоками протектора. Класичним варіантом для літа вважаються шини з асиметричною будовою робочої поверхні.
На території України представлені автошини літні від цілого ряду вітчизняних і зарубіжних брендів. Для того щоб не помилитися з вибором, варто вибирати товар відповідно до власного смаку і фінансових можливостей. У продажу можна знайти гідні варіанти у всіх цінових категоріях. Найбільшою популярністю користуються такі шинні гіганти як: Continental, Michelin, Goodyear, Bridgestone і Nokian. Ці виробники застосовують в роботі сучасні матеріали і передові технології, що гарантує високу якість продукції.
Додаткові особливості вибору шини на літо
Вибираючи шини літні необхідно враховувати такі параметри як гучність і жорсткість, адже саме від цього буде залежати рівень комфорту під час пересування. Крім того, слід звертати увагу на дату виробництва покришок.
Гучність коліс можна визначити, глянувши на поперечні канали. Як показує практика - гума з широкими дренажними каналами видає більше гулу під час руху. Додатковим чином на акустичний комфорт впливає дорожнє покриття і склад гумової суміші.
Для того щоб купити літню гуму, яка не буде сильно шуміти в процесі використання, необхідно звернути увагу на специфікацію, нанесену на спеціальну наклейку. Подібні позначення є обов'язковими для всіх покришок, які знаходяться у продажу з 2012 року. Клас шумності вказується за допомогою графічних позначень і вимірювань в децибелах.
Жорсткість гуми підбирається в залежності від манери водіння, дорожнього покриття та інших індивідуальних особливостей. Для досягнення максимального рівня комфорту та плавного пересування варто звернути увагу на моделі з м'яким протектором. Для прихильників високошвидкісного пересування найкраще підібрати більш жорсткий тип протектора. Це необхідно для виконання складних маневрів, якісного відведення тепла. Крім того, жорсткий протектор повільніше стирається, а значить, колеса прослужать набагато довше. Найбільш жорсткі покришки призначені для спортивних і гоночних машин, тому звичайному водієві немає сенсу переплачувати за таку покупку.
Важливу роль відіграє «свіжість» коліс. Шинні виробники гарантують збереження всіх властивостей протягом 10 років. З них п'ять років відводиться на складське зберігання, і п'ять років на експлуатацію. Якщо вам пропонують гуму, яка вже давно зберігається на складі, то краще за все відмовитися на користь більш свіжого аналога.