Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

Зимові шини

  • Виробник
  • Модель
  • Рік
  • Модифікація
  • Вартість, грн:
    -
  • Ширина:
  • Висота:
  • Діаметр обода:
  • Сезонність:
  • Шипи:
  • Виробник:
З настанням перших похолодань шинний ринок помітно активізується, адже водії поспішають купити недорого зимові шини в Україні. Гарна зимова гума - запорука надійного і безпечного пересування в холодну пору року. Але як вдало купити зимову гуму в Україні? Вибору водіїв представлений величезний асортимент різних варіантів, як від вітчизняних, так і від іноземних виробників. Кожен автомобіліст хоче бути впевнений у власному виборі, щоб колеса відрізнялися високими тягово-зчіпними властивостями і демонстрували хорошу стійкість до зносу.
 

Тонкощі вибору шини на зиму

 
Давно минули ті часи, коли продаж зимової гуми включав до себе пару-трійку моделей. Сучасний шинний ринок пропонує купити зимові шини, які представлені сотнями різних моделей, кожна з яких відрізняється дизайном і складом гумової суміші.
 
Приступаючи до процесу вибору, необхідно визначитися з переважними умовами використання свого автомобіля. Якщо переважний час ви пересуваєтеся по розчищеному асфальтовому покриттю, то шипована гума навряд чи вам знадобиться.
 
У свою чергу вибір фрикційних моделей досить великий, починаючи від шин для суворих зимових умов і закінчуючи колесами, які призначені для м'якої, європейської зими. Крім того, в асортименті можна зустріти проміжні варіанти.
 
Всі представлені в продажу колеса володіють унікальним дизайном, індивідуальним компаундом, визначеними індексами швидкості і навантаження. Залежно від складу гумової суміші можна знайти м'які (скандинавські) і жорсткі (європейські) варіанти. Провівши порівняння швидкісних індексів легко зробити висновок, що більш високі значення не призначені для використання на заметених покриттях. У свою чергу, гума зимова з низьким швидкісним індексом буде гудіти і невпевнено почуватися на чистому асфальті.
 

Шини зимові: чи потрібні шипи?

 
Колеса, оснащені сталевими шипами, мають кращі показники безпеки за рахунок грамотно збалансованих ходових якостей. При зниженні температури навколишнього повітря будь-яке колесо починає «дубіти», знижуючи свої функціональні можливості. Присутність сталевих шипів дозволяє утримувати зчіпні показники на стабільно високому рівні до певних температурних показників.
 
Провівши ряд досліджень, фахівці зробили кілька корисних висновків:
 
  • при температурі повітря від +5 до -5 градусів найкраще вибрати гуму європейського типу;
  • при температурі повітря від 0 до -12 градусів відмінним чином зарекомендували себе шиповані моделі;
  • при температурі повітря нижче -12 градусів слід звернути увагу на покришки скандинавського типу, адаптовані під суворі зимові умови.
 
Кожен регіон відрізняється різним рівнем обледеніння і засніженості на дорогах, тому для найбільш слизьких покриттів з вкатаним снігом і ділянками льоду, підійдуть колеса з заводськими шипами. Найчастіше подібні умови зустрічаються в сільській місцевості та на заміських трасах.
 
Відсутність снігового покриття або низький рівень засніженості буде явним сигналом до того, щоб купити шини зимові без шипів. Фрикційні моделі відмінним чином показують себе на сухому і мокрому асфальті, підтримуючи високу продуктивність на оброблених реагентами і розчищених дорогах.
 

Європейські та скандинавські зимові покришки

 
Автогума зимова буває двох різновидів - європейська та скандинавська. До їх основних відмінностей можна віднести наступні властивості:
 
  • температурний режим використання;
  • склад гумової суміші;
  • кількість ламелей;
  • індекси швидкості;
  • зносостійкість.
 
Велика кількість ламелей і м'який склад протектора свідчить про те, що перед вами колеса скандинавського типу, які призначені для експлуатації при низьких температурах. Як правило, подібні моделі створюються за сучасними технологіями і коштують недешево. Базовим компонентом компаунда виступає силика - речовина, яка не дозволяє шині затвердіти на морозі. Додатковим чином силика знижує коефіцієнт опору коченню, що позитивним чином позначається на паливних витратах автомобіля.
 
Що стосується швидкісних параметрів, то чим м'якше протектор шини, тим меншим індексом швидкості вона оснащена. Скандинавська гума для зимового використання часто володіє маркуванням: Q, R або Т. В свою чергу шини європейського типу мають більш швидкісні індекси: H, V або W.
 
Залежно від обраного різновиду шин водій отримає колеса з різною стійкістю до зносу. Покришки європейського типу відрізняються кращими показниками зносостійкості. У свою чергу гума скандинавського типу зітреться значно швидше, через підвищену м'якості протектора.