Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

Чи можна довіряти шинним тестів?

29.01.2018

При виборі нового комплекту зимових або літніх шин, автомобілісти часто довіряють продукції певного бренду. Крім того, більшість сучасних водіїв попередньо ознайомлюються з результатами тестувань, які дуже популярні на різних інтернет ресурсах.

чи можна довіряти результатам тестувань

Пам'ятайте: умови диктує той, хто платить

Відразу ж відзначимо, що причин для суб'єктивних моментів в ході проведення автомобільних тестів дуже багато. Найбільш суб'єктивним моментом вважається підбір покришок для проведення порівняльних заїздів.

Крім того, експерти використовують свою власну лінійку параметрів і визначають важливість тих чи інших характеристик, принципи підрахунку підсумкових балів. Дані моменти досить зручні для замовників тестування і істотно впливають на підсумкову позицію випробуваної шини. Адже компанія-виробник може в будь-який момент скорегувати принципи підрахунку балів в зручну для нього сторону.

чи варто довіряти незалежним тестуванням

Наскільки «незалежні» тестування незалежні?

На сьогоднішній день ADAC є найбільш відомим і авторитетним виданням, яке публікує підсумки шинних тестувань. Дані результати можна вважати найбільш об'єктивними, але тільки для країн ЄС.

Справа в тому, що стан дорожнього покриття європейських країн і України має суттєві відмінності. Крім цього не варто забувати про менталітет і стиль їзди наших водіїв, які рідко водять авто «по-європейськи». У сукупності даних моментів відзначимо, що підсумкові оцінки тестувань не можуть достовірно відображати реалії українських водіїв.

Як приклад можна використовувати один з останніх тестів зимових шин від ADAC. В ході тестування були заявлені 18 моделей-учасниць. Серед них не було жодного комплекту шипованих або скандинавських шин. Практично вся випробувана гума була призначена для швидкісного пересування по автобанах і відносилася до категорії «європейська зима». Такі важливі для нашої погоди показники як гальмування, старт і стійкість, в сумі отримували тільки 25% від підсумкового бала.

Підводячи підсумок зазначимо, що читати профільну інформацію про шини потрібно, але сліпо довіряти всьому що написано не варто. Рішення про придбання тієї чи іншої моделі коліс має бути зважене і обдумано з урахуванням специфіки використання і погодних умов регіону.

Читайте матеріал по темі: «Чи варто витрачати гроші на покупку литих дисків?»