Наскільки європейське маркування шин відповідає дійсності?
Європейська компанія Market Surveillance Action for Tyres провела дослідження в рамках якого була перевірена достовірність маркувань, які представлені на шинних етикетках. Незважаючи на багато скептики з боку громадськості, підсумкові результати можна вважати позитивними.
В ході проекту перевірялися шинні етикетки з маркуванням тільки від легкових автомобілів. В рамках дослідження взяли участь шинні виробники і місцеві компанії з 15 європейських країн. Приємним бонусом служив той фактор, що фінансуванням проекту займалася некомерційна організація Prosafe, що дозволяє довіряти результатам проведеного дослідження.
Експерти перевіряли етикетки з легкових покришок у всіх країнах-учасницях. На кожній етикетці перебувала інформація щодо зчеплення на мокрому асфальті, рівні шуму і паливної економічності.
За підсумками проекту фахівці перевірили понад 12 тисяч різних покришок, з яких 73% були літніми моделями і тільки 27% - зимовими моделями. Найбільш масштабні перевірки були проведені в Німеччині, Туреччині, Ірландії, Польщі та Фінляндії. В ході перевірки з'ясувалося, що найбільш популярними оцінками за рівнем зчеплення на мокрих покриттях є символи «В» і «С» і «Е» і «С» за паливну економічність.
Найбільш серйозні питання були до коліс, які були закуплені для експерименту в стаціонарних магазинах. З 2864 коліс у 637 були виявлені проблеми з маркуванням. Серед найбільш поширених причин значиться повна відсутність наклейки, неповні дані або ж неправильний формат. Крім того, інспекція 779 раз надсилала запит на додаткову технічну документацію і не завжди отримувала своєчасний зворотний зв'язок. У 10% випадків документацію не надали взагалі.
Випадковим чином обрана частина автомобільних шин (140 коліс) були детальним чином перевірені в сучасній французькій лабораторії. Процес тестування вівся для того, щоб перевірити відповідність європейської маркування реальним показникам покришок. У 5 коліс виникла невідповідність в показниках зчеплення на мокрих поверхнях, а у 9 - паливної економічності. Незважаючи на це підсумковий результат порадував експертів, адже в переважній більшості шинне маркування відповідало реальним показникам продукту.
Раніше ми розповідали про те, як і чим пофарбувати шини?