Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 15:00
Нд: Вихідний
Обратный звонок
Введіть Ваше ім'я
Введіть Ваш телефон

Які зимові шини купити?

13.10.2017

Вибір зимових коліс повинен виходити з декількох обов'язкових чинників. Для початку, необхідно прикинути, де переважно використовуватиметься автомобіль. Залежно від погоди і умов зимові шини діляться на: європейський чи скандинавський тип. Крім того, бувають шиповані колеса. Наступним моментом буде обов'язкове дотримання заводського типорозміру шин. Вибір найкраще здійснювати на основі відгуків, результатів тестувань та консультацій фахівців. Не варто економити на своїй безпеці, тому рекомендуємо розглядати продукцію від відомих виробників.

Зимові шини

Тест зимових шин

Багато водіїв вважають за краще зупиняти свій вибір на тому чи іншому колесі, тільки після вивчення тестувань зимових шин. Тестування шин - незалежне випробування коліс з одного сегмента з метою виявлення кращих моделей.

Бюджетні моделі

Серед бюджетних моделей у випробуванні взяли участь такі популярні колеса для легкових автомобілів: Nokian Nordman RS2, Hankook Winter I*Cept iZ2 W616 і Белшина Artmotion Snow. Найдешевшим варіантом виявилася білоруська гума, а дорогим - шини Nordman RS2 російського виробництва.

Зимові шини Nokian Nordman RS2 показали кращі результати на льоду, сухому і мокрому асфальті. Ця гума практично позбавлена ​​недоліків, завдяки чому і зайняла впевнене перше місце. Єдина категорія, в якій колесам не вдалося узяти гору - керованість на зимовій дорозі.

Друге місце прогнозовано зайняли колеса Hankook Winter I*Cept iZ2 W616. Корейська гума показала кращі результати керованості на зимових покриттях. Крім того, досить високі показники на льоду, мокрій та сухій дорозі зробили вибір на користь даної моделі цілком виправданим.

Третє місце в тестуванні отримали шини Белшина Artmotion Snow. Незважаючи на це білоруські колеса порадували відмінною керованістю в снігових умовах. Непогані результати тестування на сухих і мокрих дорогах теж здивували багатьох скептиків, які пророкували відвертий провал шин з СНД.

Середня цінова категорія

У середній ціновій категорії змагалися такі моделі зимових шин: Dunlop Winter Sport 5, Pirelli Winter Sottozero 3, Hankook Winter I*Cept Evo 2 W320.

Гума Dunlop Winter Sport 5 зайняла впевнене перше місце, показавши відмінну тягу, високий захист від аквапланування, хорошу керованість на снігу і економну витрату палива. Серед недоліків можна відзначити невелику гучність.

Шини Pirelli Winter Sottozero 3 є гідним варіантом універсальної гуми, характеристики якої грамотно збалансовані. Продукт відрізняється впевненою керованістю на сухих і засніжених ділянках шляху. Єдиним недоліком став середній гальмівний шлях на сухому асфальті.

Покришки Hankook Winter I*Cept Evo 2 W320 продемонстрували швидку і точну керованість, чуйність та гідну продуктивність в умовах снігу. Причина, по якій модель стала лише третьою – не дуже добре гальмування на мокрому асфальті.

Шини преміум класу

Трійка моделей з преміального класу виглядала так: Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, ContiWinterContact TS 850P, Michelin Pilot Alpin PA4.

Зимові шини Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 стали першими і продемонстрували найкращі показники тяги і зчеплення, моментальні реакції на рульове керування і найбезпечніше подолання поворотів. Американські колеса впевнено почувають себе в будь-яких погодних умовах.

Фрикційне гума ContiWinterContact TS 850P показала кращу розгінну динаміку і найкоротший гальмівний шлях. Дана модель має високі індекси швидкості і здатна демонструвати чудеса проходження маневрів на зимових дорогах. Друге місце пояснюється невеликими проблемами з гальмуванням на сухому асфальті.

Зимова гума Michelin Pilot Alpin PA4 стала третьою і показала чутливу керованість, хороше зчеплення і високий акустичний комфорт. Як недоліки можна виділити відносно довгий гальмівний шлях, невеликі проблеми на мокрій дорозі та середню бічну стійкість.

Зимові шини

Як вибрати зимову гуму

Вибір зимових коліс повинен виходити з декількох обов'язкових чинників. Для початку, необхідно прикинути, де переважно використовуватиметься автомобіль. Залежно від погоди і умов зимові шини діляться на: європейський чи скандинавський тип. Крім того, бувають шиповані колеса. Наступним моментом буде обов'язкове дотримання заводського типорозміру шин. Вибір найкраще здійснювати на основі відгуків, результатів тестувань та консультацій фахівців. Не варто економити на своїй безпеці, тому рекомендуємо розглядати продукцію від відомих виробників.

Як вибрати зимові шини для позашляховика

До зимовій гумі для позашляховиків пред'являються більш суворі вимоги, ніж до легкових аналогів. Покришки для джипів і кросоверів повинні відрізнятися більшою висотою протекторних блоків та самого профілю. Це дозволяє збільшувати їх комфорт пересування, висоту дорожнього просвіту і термін служби гуми.

Крім бренду і моделі важливо звертати увагу на індекси швидкості і навантаження, особливо якщо Ви є власником важкого автомобіля або Вам не подобається обмежувати себе за швидкістю. Колеса європейського типу часто оснащені високошвидкісними індексами: від Т (до 190 км/г) до V (240 км/г). Шини скандинавського типу мають невеликі швидкісними показниками: від Q (160 км/г) до Т (до 190 км/г). Індекси навантаження шин повинні відповідати або перевищувати повну масу навантаженого автомобіля. При виборі шин слід звертати увагу, що всі чотири колеса повинні мати однаковий малюнок протектора і індекси. Це особливо важливо для коректної роботи коліс в повнопривідних автомобілях.

Зимова гума для легкових машин

При виборі зимової гуми необхідно орієнтуватися відразу на безліч факторів. До обов'язкових моментів можна віднести: точний типорозмір, наявність високих протекторних блоків, свіжий рік випуску, відповідні індекси швидкості і навантаження. Гарним доповненням до покупки буде наявність позитивних відгуків, високі оцінки за результатами незалежних тестувань, сумісність з дорожніми і погодними умовами, в яких буде проходити переважна експлуатація.

Серед бюджетного сегмента найбільшим попитом користуються шини марок:

Середній ціновий сегмент представлений яскравими представниками від наступних виробників:

Преміальні моделі представлені провідними європейськими компаніями:

Перевірений моделі шин від іменитих виробників зможуть забезпечити короткий гальмівний шлях, високу керованість, низьку витрату палива і мінімальний ризик занесення або аквапланування. Підбираючи колеса для свого автомобіля, розглядайте модифікації, які передбачені виробником авто. Навіть незначні відхилення можуть негативним чином позначатися на безпеці і керованості машиною, спотворювати параметри спідометра та витрачати більше палива.

Що вибрати - шиповані чи нешиповані шини?

Зимові шини

Шиповані колеса володіють прекрасним зчепленням і коротким гальмівним шляхом в умовах укоченого снігу та крижаних покриттях. Сталеві шипи протиковзання активно чіпляються за поверхню дорожнього покриття і стабілізують зчеплення на будь-яких видах дорожніх покриттів. Серед недоліків даного виду шин можна відзначити поведінку на чистому асфальті. На сухому і мокрому асфальті шипи не мають повноцінної можливості зачепитися за тверду поверхню дороги, протистоячи повному контакту самого протектора і дорожнього полотна. Крім того, шипована гума набагато гучніше свого нешиповані аналога.

Нешиповані шини отримали велику популярність і поширення на всій території України. Такий вид коліс має грамотно збалансованими показниками, які дозволяють тримати ситуацію під контролем при будь-яких погодних умовах. «Липучка» виграє у шипованих коліс в будь-яких ситуаціях, крім льоду і сильно укоченого снігу.

Які зимові нешиповані шини кращі

Зимова гума Nokian Hakkapeliitta R2 є одним з кращих варіантів серед нешипованних коліс. Модель має агресивний направлений малюнок протектора, який забезпечує продукту моментальний відведення опадів, високу прохідність в глибокому снігу і швидкі реакції на рульове керування. В інноваційному складі гумової суміші використовувалися домішки силікону, які підвищили рівень еластичності протектора, що необхідно для ще кращого зчеплення з дорогою. Неймовірно міцний каркас і збільшений ресурс коліс довершує образ лідера продажів.

Ще одним лідером виступають зимові шини Michelin X-Ice XI3, які отримали спрямований дизайн і забезпечують якісне зчеплення з різними видами зимових доріг. Скандинавський протектор в буквальному сенсі слова прилипає до дорожнього покриття, що гарантує безпечне пересування по сухим, мокрим і засніжених дорогам в широкому діапазоні температур. Робоча поверхня має безліч тривимірних ламелей в характерній для Michelin формі циліндра, що забезпечує контроль в будь-яких ситуаціях.

Яка зимова шипована гума краще

Зимові шини

Серед шипованих коліс впевнене лідерство займає модель Continental ContiIceContact 2, яка демонструє чудеса гальмування і зчеплення на будь-яких дорожніх покриттях. Складний комбінований протектор забезпечує комфортну керованість і високу прохідність в пухкому снігу. Незважаючи на наявність заводських шипів, колеса відрізняються високим акустичним комфортом.

Шипована гума Goodyear Ultra Grip Ice Arctic є лідером продажів не тільки в Україні, а й на більшості європейських шинних ринках. Спрямований дизайн протекторних блоків забезпечує високі тягово-зчіпні властивості і швидке відведення снігу за межі руху автомобіля. На відміну від більшості шипованих коліс, Ultra Grip Ice Arctic демонструє впевнену поведінку не тільки на льоду і на снігу, а й добре зарекомендувала себе на сухому і навіть мокрому асфальті. Продукт від американського виробника здорово збалансований і виправдовує витрачені кошти.

Правильна експлуатація зимової гуми

Зимові шини

У зимову пору року особливо важлива правильна експлуатація коліс. Намагайтеся уникати різких натискань на педалі газу і гальма. Так само слід з повною серйозністю ставитися до погодних умов, пам'ятаючи, що мокрий або промерзлий асфальт помилок не прощає. Не потрібно надто активно рулити, адже взимку будь який неакуратний поворот керма може стати причиною заносу.

Коли ставити зимову гуму

Для того щоб уникнути величезних черг на монтажі і зберегти безпеку на високому рівні, фахівці рекомендують переходити на зимові шини відразу ж після того, як середньодобова температура опуститься нижче +7 градусів.

При температурі повітря нижче позначки в 7 градусів літні шини не в змозі виконувати свої функції в повному обсязі, що загрожує небезпекою в їх подальшому використанні. Зимова гума виготовляється з особливих компонентів гумової суміші, які дозволяють застосовувати шини не тільки при низьких температурах, а й при невеликому "плюсі".

Як обкатувати зимові шини

Зимові шини

Будь-комплект нової гуми вимагає обов'язкової обкатки. Особливо це правило стосується зимових шин і тим більше шипованих. Робоча поверхня коліс часто містить залишки заводського мастила від прес-форми. Відповідно, поки колеса «притруться» слід уникати високих швидкостей, різких гальмувань, поворотів і розгонів. Фахівці рекомендують перші 300-500 км проводити в розміреному темпі. Цього буде цілком достатньо для того щоб обкатати новий комплект коліс.

Скільки накачувати зимові шини

Важливо пам'ятати, що правильний тиск виступає заставою економної витрати палива і тривалої служби самих покришок. Якщо ви не знаєте, скільки накачувати зимові шини, то досить перевірити інформацію, яка вказана в таблиці з рекомендаціями. Дана таблиця зазвичай знаходиться на кузові транспортного засобу (іноді під капотом або на дверних стійках). Крім того, на кожному колесі присутнє відповідне маркування з необхідними рекомендаціями.

Чи можна ставити різні зимові шини

Використання різних коліс на одному транспортному засобі небезпечно. Особливо, це правило стосується повнопривідних автомобілів, де розробник передбачив обов'язкову наявність чотирьох однакових коліс. У транспортних засобах з переднім або заднім приводом допускається використання шин з різним малюнком протектора на різних осях, але в рамках однієї осі шини повинні бути строго ідентичними.

Як зберігати зимові шини і чим обробляти

Зимові шини

Кращим варіантом буде використання послуги сезонного зберігання шин, яку пропонують багато шиномонтажних центрів. Якщо у вас такої можливості немає, то гуму можна зберігати в гаражі, коморі або підвалі. Приміщення, де будуть зберігатися шини має бути захищене від попадання вологи, потрапляння води, різких перепадів температури і прямих сонячних променів.

Під обробкою коліс перед сезонним зберіганням мається на увазі ретельне миття коліс, сушка, видалення дорожніх камінців застряглих в протекторі. Крім того, бажано наносити на поверхню коліс силіконову змазку або використовувати спеціальні препарати для обробки, які продаються в багатьох шинних центрах.

Якщо Ви зберігаєте шини в зборі з автомобільними дисками, то такі колеса найкраще підвішувати або залишати в горизонтальному стані. Шини без дисків можна зберігати суворо у вертикальному положенні.