Правила догляду за колесами
Практично кожен український водій двічі в рік стикається з проблемою сезонної заміни гуми. Частина автомобілістів змушені міняти тільки покришки, маючи в своєму розпорядженні тільки один комплект колісних дисків. Інші автовласники можуть похвалитися наявністю двох змінних комплектів автодисків. Але чи всі водії знають про те, як необхідно доглядати за гумою? Давайте розглянемо це питання докладніше.
При виборі коліс найкраще купувати продукцію від відомих брендів з хорошою репутацією. Купівля брендового гуми зможе стати запорукою надійного і безпечного пересування на протязі декількох сезонів поспіль.
Ситуація з колісними дисками не така однозначна. Безумовно, зовнішній вигляд транспортного засобу відіграє велике значення, але використання литих дисків не завжди актуально, особливо в умовах українських зим. Тому для зимової пори року найкраще використовувати сталеві диски, які відрізняються підвищеною міцністю і невисокою ціною.
Незалежно від типу встановленого диска, будь-які колеса вимагають періодичної чистки. При цьому очищати необхідно не тільки зовнішню бруд і пил, який розташовується на поверхні обода, а й ту частину диска, яка ховається під гумою. Такі процедури зручно виконувати в ході сезонного шинного монтажу.
Для забезпечення рівномірного зносу покришок важливо постійно стежити за поточним тиском. Перевіряти контрольні заміри необхідно не рідше ніж раз на 7 днів. Оптимальні показники тиску в шинах нанесені на маркуванні коліс, а також є в технічній документації, яка йде разом з машиною. Якщо в ході експлуатації ви помітите, що центр протектора стертий сильніше боковин - значить, тиск в шинах надто великий. У протилежній ситуації, затерті боковини будуть результатом недостатнього рівня тиску.
Необхідно брати до уваги, що під час заморозків повітря в колесах стискається і показники тиску можуть падати. У літню пору часто спостерігається протилежна тенденція - повітря в колесах сильно нагрівається і показники манометра виростають на 0.1-0.3 бар.
Ключовим моментом, який впливає на показники зносу - манера водіння. Агресивний стиль з різкими розгонами і гальмуванням можуть скорочувати термін служби коліс в три і навіть чотири рази. Неправильне регулювання мостів виступає додатковим чинником, який може зіграти злий жарт з довговічністю гуми. Крім того, не забувайте балансувати колеса не тільки після кожного зняття покришки, а й кожні 20 тисяч пробігу.
Читайте матеріал по темі: «Наскільки важлива дата випуску шин?!»