Вибираємо зимові шини і економимо на них
Зимові шини - одна з головних головних болів для кожного водія напередодні настання холодів. У силу сформованих економічних умов багато автомобілістів зацікавлені в досягненні економії в ході купівлі нового комплекту фрикційних коліс.
Збираючись купувати зимові колеса для початку потрібно правильним чином розставити для себе пріоритети, які дозволять вибрати оптимальний з точки зору вартості і надійності продукт. Якщо з точки зору календаря зима триває всього три місяці, то для українських водіїв вона триває цілих 5 місяців - зимова гума є обов'язковим атрибутом будь-якого автомобіля з листопада по березень включно. В цей час можуть спостерігатися опади у вигляді снігу або дощу, а поверхня дороги покрита вологою, брудом, снігом або льодом. Для забезпечення безпеки необхідні якісні покришки, здатні впевнено тримати дорогу і відрізнятися коротким гальмівним шляхом.
Шиповані чи не шиповані колеса? Перед тим як зробити вибір необхідно прикинути, в яких умовах відбувається переважне використання авто в зимову пору року. Якщо основний час під колесами сухий сніг і лід - шипи протиковзання виявляться до речі. Для всіх інших умов куди практичніше і дешевше обійдеться варіант шин-липучок.
По ходу тексту відразу обмовимося, що всесезонні шини не в змозі забезпечувати безпеку транспортного засобу, особливо при низьких температурах. Всепогодна гума порівнянна з теплими і малосніжними зимами, які мають мало спільного з нашою погодою.
Сучасний асортимент фрикційної гуми можна розділити на дві актуальні категорії - скандинавська і європейська. Скандинавський тип коліс можна порівняти з льодяними і засніженими ділянками шляху. Дизайн таких коліс відрізняється густою сіткою ламелей, присутністю характерних шашечок і еластичного протектору. Подібний вид гуми має високу прохідність і гідне зчеплення на слизьких ділянках шляху.
Європейський тип шин має незаперечні переваги на сухому, мокрому асфальті і снігу. Подібний вид коліс відрізняється розвиненою системою дренажу і численними канавками, які активно відводять опади за межі руху автомобіля. Зимові шини європейського типу підходять для жителів великих міст, де асфальтове покриття оперативно розчищається від опадів у зимову пору року.
Заощадити на продукції від топових брендів вдасться навряд чи, тому можна розглянути альтернативні варіанти у вигляді їх дочірніх підприємств.
Крім того, такі бренди мають відмінну репутацію і хороші відгуки серед українських водіїв:
- Zeta;
- Royal Black;
- Kumho;
- Yokohama;
- Fulda.
Придбання зимових моделей від перерахованих вище компаній дозволить заощадити гроші на покупці гуми і залишитися задоволеним якістю коліс.
Читайте матеріал по темі: «Правила догляду за колесами»